TURKUAZ YURTDIŞI DİL OKULLARI

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışındaki birçok dil okulunun resmi temsilciliğini yapan Turkuaz, hedefleriniz, bütçeniz, istek ve beklentileriniz doğrultusunda size uygun bir program, okul, ülke ve şehir seçiminde yardımcı olmaktadır.
 • Uygun okul tespiti gerçekleştikten sonra, sizin adınıza ilgili okullarla kontağa geçerek tüm başvuru ve kabul işlemlerini profesyonel ve tecrübeli kadrosu ile vermektedir.
 • Vize Başvurunuz için gerekli olan evrakların hazırlanmasında sizi yönlendirmekte, vize başvuru formlarınızı sizinle beraber doldurmakta ve dosyanızı titizlikle hazırlamaktadır.
 • Örnek bir vize mülakatı gerçekleştirmekte ve ilk önce Turkuaz danışmanlarından vize almaya çalışarak pratik yapmanızı sağlamaktadır.
 • İsteğiniz doğrultusunda, seyahatiniz için gerekli olan en ekonomik uçak biletini temin etmenizde size yardımcı olmaktadır.
 • Yine isteğiniz doğrultusunda, havaalanından karşılanma ve konaklayacağınız yere transferinizi organize etmektedir.
 • Kalacak yerinizin belirlenmesi ve rezerve edilmesi gibi konularda sizlere hizmet vermektedir.
 • Siz yurtdışında iken de sizinle ve ailenizle irtibatta olarak, eğitiminizi tamamlayıncaya kadar danışmanlık hizmetlerini devam ettirmektedir.

Turkuaz, sunmuş olduğu bütün bu hizmetleri öğrencilerine ÜCRETSİZ olarak sunmakta, hizmet ücretini ise anlaşmalı olduğu eğitim kurumlarından almaktadır. 

Yurtdışında Dil Okullarının Özellikleri

Yurtdışındaki yabancı dil kursları genellikle özel dil kursları tarafından düzenlenmektedir. Bu kurslar dil eğitiminde uzmanlaşmış,  alanında söz sahibi okullardır. Dil eğitimi almak isteyen kişiler üniversite bünyesinde verilen eğitimin daha iyi olduğunu düşünmektedirler. Fakat son yıllarda bu görüşün değiştiğini ve sadece dil eğitimi üzerine uzmanlaşan dil kurslarının alanlarında daha başarılı olduklarını görmekteyiz.  Buralarda eğitimini tamamlayan öğrenciler TOEFL veya IELTS gibi üniversitelerde okuyabilmenin ön koşulu olan sınavlardan yeterli puanı alabilmekte ve eğitimlerini sürdürebilmektedirler. Bazı üniversitelerin bünyesinde de kurslar mevcuttur. Burada yeterli seviyeye ulaşıldıktan sonra öğrenci üniversite ya da Master programlarına da kabul alabilmektedir.

Genel olarak  kursların özellikleri şu şekildedir:

 • Programlar her seviyeye ve amaca uygun olarak sunulmaktadır.
 • Genellikle her hafta katılmanız mümkündür. Bazı kursların ise her 2 veya 4 haftada bir olmak üzere özel başlama tarihleri vardır.
 • En az 1 hafta olmak koşuluyla istediğiniz süre için kurslara katılabilirsiniz. Kurs bitiminde ihtiyaç duyarsanız kursun süresini uzatabilirsiniz.
 • Dil kursuna katılımınızın ilk günü seviye tespit sınavı yapılır ve buna göre uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz.
 • Kurslarda genelde temelden ileri seviyeye kadar İngilizce öğretilir.
 • Kursların içeriği; gramer, konuşma, yazma ve dinleme bilgi ve becerilerinizi geliştirmeye yöneliktir.
 • Sınıf mevcutları 10-15 kişi olarak belirlenmiştir.
 • Dersler genelde sabah baslar fakat bazı okulların öğleden sonra ve akşam da başlayan kurs programları mevcuttur.
 • Haftalık ders sayısı 20 (Yarı-Yoğun Program)  ila 30 ders( Yoğun Program) arasında değişmektedir. (Eğitim Danışmanlarımız yardımıyla kendiniz için hangi  programın uygun olduğuna karar verebilirsiniz.)

Yurtdışında Dil Eğitim Programları

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kurslarını Yoğun ve Yarı yoğun kurslar olmak üzere iki gruba ayırmak mümkündür. Her iki kurs türü de sabah saatlerinde başlamakla beraber Yarı yoğun kurs öğle saatlerinde biter yoğun kurs ise öğleden sonra devam etmektedir.

Genel olarak Yarı yoğun İngilizce kursları haftada 20-25 ders olarak verilmektedir. Yoğun kurslar ise haftada 25-28-30 ders olarak verilebilmektedir. Yoğun kurslarda öğleden sonraları ülke kültür ve tarihi, bilgisayar ve işletme ile ilgili İngilizceyi geliştirmeye yönelik seçmeli dersler verilmektedir. Dil okullarında Genel İngilizce kursları için her hafta başı başlama imkanı mevcuttur. Fakat az da olsa bu kurs türü için her ay sadece bir yada iki başlama tarihi olan okullarda bulunmaktadır.

Öğrenciler ayrıca dil okullarının sağladığı kütüphane, bilgisayar merkezi, dil merkezi,kafeterya,haftalık gezi ve eğlence proğramları gibi etkinliklerden ücretsiz faydalanabilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları

İş İngilizcesi kursları, iş dünyasında kullanılan İngilizce’yi öğretmeye yöneliktir. Öğrenciye toplantıdan sunuş yapmaya, iş yazışmalarından telefon görüşmesine kadar iş hayatıyla ilgili bilgiler sunulur. Bunlara ek olarak genel İngilizce bilgileri de sunulan programda en az orta seviyede İngilizce düzeyine sahip olunması gerekmektedir.

Yöneticiler ve İş Adamları İçin İngilizce Kursları

İş adamları, kamu ve özel sektör, orta ve üst düzey yöneticileri için hazırlanan bu kurslar; iş dünyasında etkili iletişimde bulunmayı amaçlar. Bu program, İş İngilizcesi programına oranla daha yoğun ve kısa sürelidir. Dersler bire bir veya küçük gruplar halinde yapılır. En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Mesleki İngilizce Kursları

İngilizcelerini kendi mesleki alanlarında geliştirmek isteyenlere uygun porgramlardır. Örneğin; Turizm İngilizcesi, Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi… Hem genel İngilizce hem de Profesyonel İngilizce eğitimi verilir. Amaç uluslararası platformda katılımcıları branşlarında daha etkin ve vazgeçilmez kılmaktır.

Öğretmenler İçin Teacher Training Kursları

Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya ve İtalya’da sunulan programlardır. İngilizce, Almanca, Fransızca veya İtalyanca öğretmenleri ya da öğretmen adayları için düzenlenir. En az iki haftalık programlardır.

TOEFL  Sınav Hazırlık Kursları

TOEFL hazırlık kursu özellikle ABD’ deki üniversitelerin lisans, master ve doktora programlarında eğitim almak isteyen yada İngilizce bilgisinin ön şart olmasından dolayı özel firmalar yada devlet kuruluşlarına kabul edilmeyi düşünenler için İngilizce bilgisini üst seviyelere çıkarma amaçlı düzenlenmiş bir program türüdür.

Genel Yoğun İngilizce gibi haftada 25-30 ders olarak verilmektedir. Dil okullarına göre değişken olmakla beraber genelde belli tarihlerde başlangıç tarihleri olabilmektedir. Bu kursa katılmak için orta üst seviyede bir İngilizce bilgisi ön şart olarak kabul edilmektedir.

Kursun içeriğinde yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirici bir eğitim sunulmaktadır. Ayrıca deneme sınavlarıyla da öğrenciler TOEFL’ a hazır hale getirilmektedir.

GMAT, GRE, SAT Sınav Hazırlık Kursları

GMAT ve GRE, Amerika ve Kanada’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir okula kayıt yaptırabilmeleri için vermeleri gereken sınavlardır. Farklı branşlara göre iki sınavdan biri öğrencilere uygulanır. SAT sınavı ise; bu ülkelerde lisans yani üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin vermeleri gereken bir sınavdır. Bu kurslar, öğrencileri bu sınavlara hazırlamak için düzenlenmiştir. TOEFL sınavı gibi bu sınavlar da, yeterli lisans seviyesine sahip olunsa da özel bir hazırlık gerektiren sınavlardır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS hazırlık kursları İngiltere, Avustralya başta olmak üzere ABD,Kanada ve Yeni Zelanda’ daki üniversitelerde lisans ve lisans üstü eğitim almak isteyenlerin bu sınavdan yeterli puanı alarak ilgili programlara katılabilmeleri için hazırlanmış kurslardır. Ayrıca bir çok şirkette IELTS’ yi kabul edebilmektedir.

Kurs 4-8 yada 12 hafta olarak haftada 25-30 ders şeklinde sunulabilmektedir. Orta üst seviyede bir İngilizce ön şart olarak kabul edilmektedir. Bu kursa katılan öğrenciler IELTS için konuşma,yazma,okuma,dinleme becerilerini geliştirebilmektedirler.

Staj Programları :

Amerika, İngiltere, Kanada ve Yeni Zelanda’da sunulan programlardır. En az dört hafta dil eğitiminden sonra dil okulu tarafından organize edilen en az dört haftalık ücretli – ücretsiz staj ya da en az dört hafta dil eğitimi süresince ücretsiz staj imkanı sağlanır. Staj, öğrencinin eğitim durumu, iş deneyimi ve İngilizce bilgisi gözönünde tutularak organize edilir.

Akademik Yıl – Akademik Sömester Programları :

Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta ve Yeni Zelanda’da sunulan programlardır. Eğitim süresi altı, sekiz ya da dokuz ay olabilir. Uzun dönem dil eğitimi almak isteyen öğrencilere önerilen ekonomik paket programlardır.

Bire Bir Kurslar :

Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta ve Güney Afrika’da sunulur. Başka bir programla birleştirilebileceği gibi sadece bire bir derslerle de bir program oluşturulabilir.

Yurtdışında Dil Eğitiminin Avantajları

İyi Bir Eğitim: Dil öğretiminde uzman yabancı öğretmenlerden en doğru şekilde lisan öğrenmek.

Akıcı Bir Pratik: Hayatın içerisinde katılarak derslerden arda kalan zamanda günlük yaşamda pratik yapabilmek.

Güzel Bir Telaffuz: En doğru telaffuzu yerinde öğrenerek konuşma ve söyleniş farklılıklarını çözme imkanı.

Uygun Bir Program : Mutlaka size uygun bir program vardır. Farklı birçok programdan kendinize en uygun programı seçebilme imkanı.

Uygun Bir Seviye : Kendi seviyenize en uygun sınıfta eğitim alabilme imkanı.

İdeal Bir Zaman : İstediğiniz bir zamanda, istediğiniz kadar, yurtiçinde alacağınız lisan eğitimine oranla daha az vakit ayırarak eğitim imkânı.

Yurtdışında Dil Eğitimine Kimler Katılabilir?

Dil okullarının belirlediği asgari bir katılım kriteri yoktur. İlkokul mezunu dahil olmak üzere her Türk vatandaşı veya Türkiye’de ikamet etmekte olan yabancı uyruklu öğrenci ve kişiler de dil okullarında eğitim görme haklarına sahiptir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kimlerin vize almaya elverişli olup olmadığıdır. Her ne kadar herkes bu okullarda eğitim görebilirse de maalesef herkes vize alamamaktadır. Bu sebeple eğer yurtdışında eğitim almak istiyorsanız durumunuz hakkında danışmanlarımız ile görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında yabancı dil programlarına katılacak öğrencilerin birçok konaklama seçeneği vardır.

Aile Yanı Konaklama (Homestay):  En çok tercih edilen konaklama şeklidir. Bu çeşit bir konaklama, yabancı dili geliştirmek ve gidilen ülkenin insanını ve kültürünü tanımak için önemli bir fırsattır. Aile yanında öğrenci düzenli ve emniyetli bir ortam bulur. Öğrenciye mobilyalı bir oda ve yemek verilir. Öğrencileri evlerinde ağırlayacak aileleri okul organize eder. Okul, öğrencileri ailelerin yanına yerleştirirken onların tercihlerini dikkate alır. Öğrenciler kendilerine uygun ailelerin seçilmesi için isteklerini bildirmelidir. Örneğin sigara içip içmedikleri, yemek tercihleri, alerjileri, çocuklu veya çocuksuz bir aile tercihi gibi…

Yurt Konaklama, Öğrenci Evleri (Student House,Student Residence): Öğrencilerin aile yanından sonra en çok tercih ettikleri diğer seçenektir. Yurtlarda odalar tek kişilik yada paylaşımlı olur. Tuvalet ve banyolar da çoğunlukla diğer öğrencilerle ortak kullanılır ancak bazı yurtlar oda içerisinde özel banyo imkanı sunmaktadır. Ortak kullanıma sunulan öğrencilerin kendi yemeklerini pişirebilecekleri mutfaklar bulunur. Yemekler yurdun kafeteryasında da yenilebilir.  Odaların temizliği görevliler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Genellikle tüm öğrenciler tarafından kullanılabilen çamaşırhane, internet erişiminin olduğu bilgisayar laboratuvarları ve televizyon salonlarının bulunduğu ortak kullanım alanları yurtlarda mevcut bulunmaktadır. Yurt içinde çalışma odaları vardır. Aile yanına oranla daha rahat bir hareket ortamı sunar. Okul yurtlarında yer bulmak genelde zordur. Çoğu özel dil okulu yabancı dil öğrencilerine yurttan ziyade aile yanında konaklama imkanı sunar. Özellikle yaz aylarında birçok yurt erken tarihlerden itibaren dolmaktadır.

Otel Konaklama: Geçici bir süre otelde konaklama da bir alternatif olarak sunulur.

Konaklama ücretleri gidilen ülke ve şehre göre değişir. Küçük şehirlerde konaklama ücretleri doğal olarak daha ucuzdur. Bazı okullar yerleştirme ücreti talep edebilir. Bu ücret size uygun bir konaklamanın bulunması için bir defaya mahsus olarak alınır.

Yurtdışı Dil Eğitimi Başvuru Süreci

Ülke ve Okul Tespiti

Yurtdışında ki birçok dil okulunun resmi temsilciliğini yapan Turkuaz, hedefleriniz, istek ve beklentileriniz, kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, yabancı dil seviyeniz, bütçeniz, hangi ülkede ne kadar eğitim almak istediğiniz, size uygun konaklama seçeneğiniz, gitmek istediğiniz ülke için vizede bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmayacağınız doğrultusunda size uygun bir program, okul, ülke ve şehir seçiminde yardımcı olmaktadır.

Okul Kayıt İşlemleri

Gitmek istediğiniz ülke ve okula karar verdikten sonra, kayıt için gerekli belgeler Turkuaz Eğitim Danışmanları tarafından sizinle paylaşılır. Okulun kayıt formu doldurulur, okulun ve Turkuaz’ın program sözleşmesi imzalanır ve okula kaydınız gönderilir. Okuldan kabul belgeniz ortalama 3 iş günü içerisinde gelir. Amerika için bu süreç maksimum 7 iş günü olarak düşünülmelidir.

Vize Başvuru İşlemleri

Kayıt işlemleriniz başlar başlamaz vize için hazırlanması gereken belgeler size danışmanlarımız tarafından verilir. Vize Danışmanlarımız gerekli olan evrakların hazırlanmasında sizi yönlendirmekte, vize başvuru formlarınızı sizinle beraber doldurmakta ve dosyanızı titizlikle hazırlamaktadır. Vize başvurunuz için randevu alındıktan sonra mülakat gereken ülkeler için önceden örnek mülakat yaparak sizi vize görüşmesine hazırlamaktadır.

Vize Onayı

Vize değerlendirme süreçleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Amerikan konsolosluğunda görüşme anında sonuçlanırken, diğer ülkelerde süreç 2-6 hafta arasında değişmektedir.

Yolculuk İşlemleri

Vize sonuçlanır sonuçlanmaz okula gerekli bilgilendirmeler yapılır. En kısa sürede belirlediğiniz kriterdeki konaklama detayları okuldan gelir, en uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için gerekli araştırmalar yapılır uçak bileti kestirilir, havaalanı karşılama organizasyonunuz yapılır.

Okul başlangıç tarihinize en geç iki hafta kala okul ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Danışmanlarımız ilgili okulun banka hesap bilgilerini sizinle ödemeyi direk olarak okulun hesabına gerçekleştirmeniz için paylaşır.

Yurtdışında Dil Eğitim Dönemi

Gidişiniz ile ilgili tüm aşamalar tamamlandığında, danışmalarımız sizi ofisimize davet eder ve size gideceğiniz ülke, yaşam koşulları, havaalanı prosedürleri, okulun ilk günü, ders işleniş biçimi, konaklama kuralları hakkında bilgi verir.

Eğitim Danışmanınız ile İletişim Süreci

Turkuaz danışmanları sizinle ya da ailenizle yurtdışındayken sürekli iletişim içinde olup her şeyin planladığınız gibi devam edip etmediğini kontrol eder, problem ve isteklerinizde yanınızda olur.

Yurtdışında Yaz Okulları

Yaz Okulları 10-17 yaşları arasında bir öğrenci için ideal bir tatildir.

Eğlence… Dil Eğitimi….Arkadaşlarına anlatabileceği maceralar?

Ailerler için de idealdir çünkü onlar çocuklarının yaz aylarını kendisini geliştirmek için harcamasını… Daha yetişkin gibi davranmasını ve faydalı bir tatil geçirmesini isterler.

Yaz Okullarının bulunduğu ülkelerin yüzbinlerce yıllık tarihiyle dolu kaleleri, doğal güzellikleri ve her milletten yaşıtlarıyla geçen bir yaz tatilinde alınacak etkili bir dil eğitimi her iki tarafında istediği şeydir.

Eğer aynı fikirde iseniz örneğin, Cambridge, Oxford gibi tarihle dopdolu ve yemyeşil öğrenci şehirlerinde veya İngiltere’nin güneyindeki sahil şehirlerinde okyanus kıyısında geçirelecek bir yaz ayında, İngilizce’yi yerinde öğrenmek unutulmayacak bir deneyim olacak. Amerika’nın veya Kanada’nın güzellikleri ile dolu bir yaz tatili unutulmaz bir tatil olduğu gibi kazanımları ile de eşsiz bir tecrübedir.

Yaz okullarının, normal dil kurslarından farkı, kurumların öğrencilerin yalnızca eğitim değil, eğlenceli bir tatil geçirmek amaçıyla yolculuk ettiğinin bilincinde olarak hazırladığı programlar olmaları ve eğlenceli aktivite programlarıyla İngilizce derslerini içiçe sunmaları.

Aktivite programları, yüzme, tenis, basketbol, at binme gibi çeşitli spor etkinlikleri, karaoke, tiyatro, tombala, quiz gecesi, balo, sahilde barbekü gibi akşam eğlenceleri ve tarihi bölgelere günübirlik gezilerden oluşur. Tüm aktiviteler öğrencinin içinde bulunduğu yaş grubuna uygun ve diğer öğrencilerle kaynaşmasını kolaylaştıracak şekilde hazırlanır. İngilizce eğitimi eğlenceli ve özlenecek bir anıya dönüşür ve öğrencinin dil konusunda kendisine kazanacağı güven de bu anının bir hatırasıdır.

İsterseniz, İngiltere’nın en fazla güneş alan şehirlerinden birinde yaz okulunun denize nazır binasında sabahları 10-15 kişilik sınıflarda öğrenim görüp öğleden sonraları ve akşamları öğrenciler için hazırlanmış aktivite programlarına katılabilimak bir alternatif.

Ya da Cambridge’de, Cambridge Üniversitesi’ne yemyeşil çimenlerle çevrili tarihi yurt binalarında kalmayı şeçebilirsiniz. Bu özellikle grup halinde yolculuk eden gençler için harika bir şeçim olacaktır.

Eğer 16 yaşından küçük gençler için yaz okulu araştiriyorsanız, güvenlikleri içın endişelenmenize gerek yok. 16 yaşından küçük öğrenciler yurtlarda ve eğitmenlerinin gözetiminde kalarak, onlar için düzenlenmiş çeşitli programlarla hem eğlenceli zaman geçirecek, hemde sürekli öğretmenlerinin gözetiminde güvende olacaklar.

Dünyanın dört bir yanındaki kaliteli okulların özenle hazırladığı yaz okulu programları yoğun İngilizce programlarının yanısıra öğrencinin yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlayacağı ve dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla sıkı dostluklar kurabileceği bir yaz tatili olanağı sunuyor.

Çeşitli yaz okulu programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.