Neden WAT programına katılmalısınız?

Work and Travel Programı çok düşük maliyetlerle katılabildiğiniz bir programdır. Bu maliyetlerle Amerika’da üç ay boyunca gezeceğiniz ve aynı zamanda çalışarak para kazanacağınız başka bir program yok. Dil okulu ile Amerika’da bulunmanın maliyeti en az 8000 Dolar civarındadır. Üstelik bu süreçte, bir çalışma vizesine sahip olmadığınız için harcayacağınız parayı geri kazanma imkanınız da yok. Yine Work and Travel için harcayacağınız para ile Amerika’da sadece 10 gün ve orta düzeyde bir tatil yapabilirsiniz.
Türkiye’de öğrendiğiniz İngilizceyi geliştirmek için uygun ortam bulmak zor. Oysa Work and Travel ile öğrendiğiniz İngilizceyi, günlük hayatın içerisinde kullanarak geliştirebilecek, kendinizi İngilizce konuşurken daha rahat ve güvenli hissedeceksiniz.
Work and Travel ile artık filmlerde gördüğünüz Amerika’yı kendi içinden izleyebilecek ve bu kültürü yakından tanıma fırsatı elde edeceksiniz. Amerikan iş yaşamını, çalışırken gözlemleyip öğrenecek ve bununla ciddi bir iş deneyimi kazanacaksınız.
Kendi paranızı kazanmaya başlamanın hayatınızda çok önemli bir yeri vardır. Work and Travel programına katılmak bu heyecanı ve mutluluğu size sağlar. Work and Travel sayesinde elde ettiğiniz gelir ile programa katılım için yapmış olduğunuz harcamaların büyük kısmını veya tümünü geri kazanabileceksiniz. Hatta bazılarınız 7000-8000 USD’ye kadar ekstra birikim elde edebileceksiniz.
Amerika’da bulunduğunuz sürece dünyaca ünlü markaların ürünlerini çok uygun fiyatlara alma imkanınız olacak. Özellikle giyim ve teknoloji ürünlerini hayal edemeyeceğiniz kadar düşük fiyatlara bulabileceksiniz.
Yaşadığınız güzel anları fotoğraf makinesi veya video kamera ile ölümsüzleştirecek ve dev bir Work and Travel fotoğraf ve video arşivine sahip olacaksınız. Belki de Work and Travel ile kazandığınız en ölümsüz şey bunlar olacak…
Her sene 25 faklı ülkeden gelen 150.000’i aşkın öğrenci, Work and Travel programında hem Amerikalılarla hem de kendi aralarında arkadaşlıklar kurmaktadır. Siz de bu arkadaşlıklar sayesinde arkadaşlarınızın ülkelerini ziyaret edebilir hatta o ülkelerde kendinize kariyer fırsatları yaratabilirsiniz.
Work and Travel ile sayesinde gerek Amerikalılar ile gerekse de değişik ülkelerden programa katılmış diğer öğrenciler ile tanışacak, onlarla sıkı dostluklar kuracaksınız.Ülkenize döndükten sonra dahi, her zaman görüştüğünüz veya görüşmek istediğiniz birçok arkadaşınız olacak.

6 Adımda Work and Travel

Work and Travel programına katılmaya karar verme aşamanızda, programa katılmak için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığınızı belirlemek için mülakat yaparız.
Bu adımda, ön kayıt ücretini yatırırsınız ve hazırlanması gereken evrakları hazırlayıp şirketimize iletirsiniz.
Bu adımda kişiliğinize, beklentilerinize ve İngilizce seviyenize uygun bir işe yerleşebilmeniz için, ilgili işverenlerle gerek skype üzerinden, gerekse de yüz yüze iş görüşmeleri yapmanızı sağlarız. Bu görüşme sonucunda işe yerleşen öğrencilerimiz artık nereye ve hangi işe gideceklerini bilmektedirler.
Bu adımda, vize başvurusu için gerekli olan evrakların hazırlamanızı ve vize başvurunuzu yapmanızı sağlarız.
Bu adımda biz, uçak biletinizi ekonomik şekilde temin edebilmeniz için size yardımcı oluruz.
Amerika’ya ilk gidişinizden dönüşünüze kadar, tüm program süresi boyunca sizinle iletişimde kalırız ve her türlü konuda size yardımcı oluruz.

Erken başvuru neden çok önemli?

En çok tercih edilen büyük ve popüler işverenler, eğlence parkları gibi işletmeler çalışan alımına çok erken tarihlerde başlamaktadır. Work and Travel’da en popüler iş seçenekleri, kontenjanları en çabuk dolanlar olduğundan her zaman erken kayıt olan öğrenciler bu işlere yerleşmektedirler. İşverenlere öğrenci yönlendirme işlemleri büyük çoğunlukla öğrencilerin kayıt olma zamanlamasına göre işlemektedir.
Work and Travel programında, en popüler işler erken kaydolan öğrenciler tarafından doldurulabilir ve geç kaydolan biri iseniz çok istiyor olmanıza rağmen başka bir işe yönelmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü beklentilerinize ve isteklerinize uyan işveren belki de siz kayıt olmadan önce çalışan alımını bitirmiştir.
Work and Travel programında erken kayıt olduğunuzda henüz işe yerleşimler başlamamış olabilir. Bu açıdan beklentilerinize uyan, gitmek istediğiniz bölgeden gelebilecek herhangi bir iş için potansiyel aday olabilirsiniz. İstediğiniz iş ve bölgeye gitme şansınızı bu şekilde arttırabilirsiniz.
Erken kayıt döneminde gerçekleşen iş fuarlarına katılan firmalar her yönüyle kaçırılmaması gereken, popüler işverenlerdir. En güvenli Work and Travel deneyimi için işveren ve sponsor kuruluş yetkilisiyle birebir görüşmenizi öneririz. Amerika’nın en seçkin, en popüler firmalarını, CIEE işbirliği ile iş fuarlarına getiriyoruz. İş fuarları genellikle Aralık ve Şubat aylarında yapılır ve fuara kabul edilecek olan öğrenciler başvuru tarihlerine göre kabul edilerek, öncelik erken kayıt yaptırmış olan öğrencilere verilir. Fuar kontenjanlarının fuar tarihlerinden çok önce dolduğu hesaba katıldığında erken kaydolan bir öğrencinin istediği fuarda yerini alma şansı daha fazla olacaktır.
Geç kayıt yaptıran öğrencilerin başvuruları konsolosluğun yoğun dönemlerine kayabilir. Mart, Nisan, Mayıs ayları vize görüşmelerinin en yoğun olduğu aylardır. Bu aylarda öğrencinin isteğine uygun randevu almak zorlaşır ya da vize randevu tarihleri öğrencinin sınavları ile çakışabilmektedir. Özellikle geçtiğimiz sezonlarda çok sayıda öğrenci vize randevusu alamadıkları için Haziran sonuna hatta Temmuz ayına kadar vize görüşmesi beklemek zorunda kalmıştır. Bu nedenle işlerine geç başlayan öğrenciler aynı zamanda işe alınmama tehlikesiyle de karşı karşıya kalabilmektedir. Erken kayıt ile vize başvurunuzu daha erken tarihte yapabilir ve tüm bu sıkıntıları yaşamamış olursunuz.
Son birkaç yılın istatistikleri, erken dönemde kayıt olan öğrencilerin Work and Travel vize başvurularında ret oranının düşük olduğunu, geç dönemde vizeye başvuranlarda ise bu oranın yükseldiğini göstermiştir. Özellikle Mart ayı ortasından sonra yapılan vize başvurularında öğrencilerin aldıkları ret oranında bir yükselme göze çarpmaktadır. Erken dönemde başvuru yapmayan adaylar için, konsoloslukta istedikleri tarihlere randevu yeri bulunamamakta ve yer olan tarihler de öğrencilerin sınavları ile çakışabilmektedir.
Her yıl pek çok öğrenci vize başvurusunda, ABD konsolosluğundaki isim kontrolü uygulamasına takıldığından ve sonuçları geç açıklandığından bütün işlemleri eksiksiz olmasına rağmen Amerika’ya gidememektedir. Özellikle isminiz çok rastlanan isimlerdense isim kontrolüne takılma riskiniz çok daha yüksektir. İsminiz ne olursa olsun isim soruşturmasına takılabileceğinizi unutmayınız. Güvenlik soruşturmasının sonuçlanması 4 hafta ile 12 hafta sürebilmektedir. Bu da vizeye geç girdiğiniz takdirde iş başlangıç tarihini kaçırmanız anlamına gelebilir.
Erken kayıt döneminde kayıt olup, vizelerini erken alan öğrenciler uçak biletlerini de geç kayıt yaptıran öğrencilere göre çok daha uygun fiyata alıyorlar. Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artar ve bu artış oranı %50’lere kadar varabilir. Vize başvurunuzu erken yaparsanız, biletinizi de erken alır ve önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Work and Travel Programı, her ne kadar, bir yaz dönemi programı olsa da, kayıtlar 1 Temmuz 2015’te başladı ve Mart ayında sona ereceği düşünülüyor. Bu nedenle programa hazırlık sürecinde sıkıntı yaşamamanız için erken kayıt olmanızı tavsiye ediyoruz. Work and Travel erken kayıt dönemi ve erken kayıt avantajları 31 Ocak 2016 tarihinde sona ermektedir.
Bu adımda, ön kayıt ücretini yatırırsınız ve hazırlanması gereken evrakları hazırlayıp şirketimize iletirsiniz.
Beraber kayıt olduğunuz arkadaş grubunuzla, aynı uçakla Amerika’ya gidebilir, aynı yerde kalabilir ve aynı işverenle çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızla aynı yerde çalışma talebinizi bize kayıt olduktan sonra bildirmeniz yeterli olacaktır.
Work and Travel programıyla Amerika’ya farklı şehirlerden hatta Türkiye dışından da öğrenci gönderen bir firma olarak, sadece ofisimizin bulunduğu şehirdeki öğrencilerimize hizmet vermiyoruz. Geliştirdiğimiz interaktif hizmet platformu olan Online Student Panel sayesinde tüm öğrencilerimize ofise gelmeden, kolaylıkla tüm işlemlerini halletme ve aşama aşama durumlarını takip etme imkanı veriyoruz. İstanbul,İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizden, konusunda uzman arkadaşlarımız sayesinde farklı şehirlerde bulunan tüm öğrencilerimize aynı kalitede hizmet veriyoruz. Unutmayın!! Amerika’ya gittiğinizde kayıt olduğunuz acentanın hangi şehirde olduğu değil, Amerika’da size gerekli desteği verebilecek nitelikte bir firma olması önemlidir.
Work and Travel programı alternatiflerine göre en çok memnun kalınan programdır. Programa doğru beklentilerle katılıp, memnun olmayan öğrenci oranı oldukça düşüktür. Buna bağlı olarak programa katılan öğrencilerin memnuniyet oranı sürekli artmaktadır.Konsolosluk verilerine göre Türkiye dünya genelinde Work and Travel programına en fazla öğrenci gönderen üçüncü ülke. Ayrıca programa daha önce katılmış ve tekrar katılan öğrenci sayısı oldukça fazladır. Buna ek olarak programa daha önce katılmış ancak yaz okulu, staj, mezuniyet gibi nedenlerden dolayı katılamayan binlerce öğrenci bulunmaktadır. Work and Travel programıyla ilgili memnuniyet katılımcının beklentileri ile doğru orantılıdır. Programa yanlış veya gerçekçi olmayan beklentilerle katılan öğrencilerin programdan memnun dönmesi mümkün değildir. Bazı öğrenciler Work and Travel programını sadece bir dil eğitimi, veya sadece gezi ve eğlence, ya da sadece para kazanma programı olarak görmektedir ve bu yanlıştır. Work and Travel programı alternatifleriyle kıyaslandığında en düşük maliyetle katılıp, en kolay vize alabileceğiniz, 3 ay boyunca Amerika’da çalışarak yaşam masraflarınızı ailenizden yardım almadan karşılayabileceğiniz, sonrasında elinizde kalan parayla alışveriş yapıp, Amerika’daki popüler birkaç şehri gezdiğiniz, hatta kimi zaman programa katılım masraflarınızın bir kısmını ya da tamamını geri kazandığınız, İngilizcenizi ve özgüveninizi geliştirebileceğiniz bir programdır. Programa doğru beklentilerle katılmasına rağmen, yapmış olduğu acenta seçiminden dolayı mutsuz olan öğrenciler de vardır. Bu mutsuzluğu yaşamamak için ise tecrübeli ve kaliteli hizmet veren bir acenta seçilmelidir.
Programa katılan her öğrencimiz için sağlık sigortasının yanı sıra, kaza sigortası ve bagaj sigortası da yaptırılır. Üstelik öğrencilerimiz için yaptırılan sigorta ücreti program ücretine dahildir ve öğrencinin ek ödeme yapmasına gerek kalmaz. Work and Travel programına katılan tüm öğrencilerimiz Amerika’nın en büyük sigorta şirketlerinden AETNA tarafından 100.000$’lık bir poliçeyle sigortalanmıştır. Sağlık sigortası diş, akıl hastalıkları ve önceden var olan rahatsızlıklar ve hastalıklar dışında Amerika’da program süresince yaşanacak herhangi bir sağlık sorununu kapsar. Kaza sigortası alkol ve uyuşturucu etkisi altında yapılan kazalar haricindeki tüm kazaları kapsar. Türkiye’ye dönmeyi gerektirecek ve refakatçinin gerektiği bir durum söz konusu olursa, öğrenciye refakat edecek öğrenci yakınının Amerika’ya gidiş ve dönüş uçak bileti ücreti de sigorta tarafından karşılanır. Sigorta öğrencinin Amerika’ya gidiş ve Türkiye’ye dönüşü arasındaki süre için geçerlidir. Öğrencinin sigorta kapsamında olabilmesi için programa katıldıktan sonra bize verdiği Amerika’ya gidiş ve Amerika’dan dönüş tarihlerine uyması gerekmektedir. Öğrencinin bize verdiği tarihten daha erken tarihte Amerika’ya gitmesi veya bize verdiği dönüş tarihinden daha geç dönmesi durumunda, program süresinin dışındaki günlerde öğrenci sigortadan yararlanamaz.
Kaç yıllık danışmanlık yaptığına, Güvenilirliğine, Deneyimli olmasına, Referansları olmasına, İş ve konaklama garantisinin bir arada sunulmasına, Programın gerçekçi bir şekilde sizlere anlatılmasına, Amerika’da güçlü kurumlarla çalışmasına, Vize başvurusunda ayrıntılı bilgi verilmesine.
Başvuruda İngilizce ve Türkçe görüşme yapılır. Uygun adaylar kesin kayıt verebilirler İş listelerimizden iş seçimi veya birlikte gitmek istediğiniz arkadaşlarınız gibi isteklerinizi bildirirsiniz. ABD’ye gönderilecek dosya için size gerekli belgeler verilir ve doldurarak getirmeniz istenir. Pasaportunuz yoksa 1 yıl süreli pasaport (bordo) çıkarırsınız. Doldurulmuş belgeler ve pasaport fotokopinizi bize teslim edersiniz. Dosyanız ABD’ye gider. ABD’den iş yerleştirmenizin onayı ve konaklama bilgileriniz geldiğinde size bildirilir. Onaylar ve imzalarsınız. Ödemelerinizi size başvuru anında bildirildiği üzere tamamlarsınız. Gidiş tarihinize göre uçak rezervasyonunuz yapılır. DS2019 formunuz ABD’den gelir ve vize başvurusu için hazırlık yapılır. (Bu konuda bizden birebir danışmanlık alırsınız). Vize başvurusu için Studyzone olarak randevunuzu alırız. Vize görüşmesine gider vizenizi aldıktan sonra uçak biletinizi alabilirsiniz.
Günlük yaşam içinde iş arkadaşlarınız ve işvereniniz ile gramer hataları veya sözcük yetersizliği ile de olsa diyalog kurabilecek kadar ( En az Orta Seviye ) ingilizce konuşabilmeniz gerekir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?