Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Günümüz dünyasında bilim ve teknik alanda yaşanan gelişmeler, çağımızın değişen şartları bireylerin üzerindeki yükün niteliğini ve niceliğini arttırmakla kalmamış; bireyleri hedeflenen bilgiye hızla ulaşan, mevcut bilgiyi anında depolayan (öğrenen), yapılandıran, ve uzun vadede ihtiyaç halinde kolayca hatırlayan nitelikte bireyler olmaya zorlamaktadır.

Bu durum öğrenim hayatı içerisinde bulunan ezber bilgiden uzak; dikkat ve konsantrasyon, okuduğunu anlama ve yorumlama becerisi gerektiren “Yeni Nesil Sorular” kapsamında sınavlara hazırlanan Genç Arkadaşlarımızı; çalışma hayatı içerisinde ise gelişen ve yenilenen bilgileri daha hızlı ve detaylı edinen, gelişen koşullara göre değerlendirip yeni çıkarımlar ortaya koymak zorunda olan Yetişkin Bireyleri yakından ilgilendirmektedir.

Anlayarak hızlı bir şekilde okuyabilme kişiye özel doğuştan gelen bir lütuf değil, doğru ellerde geliştirilebilecek bir yetenektir.

Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları ile Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimimiz ile 5 haftada toplam 30 saat içerisinde Okuma hızınızın ve buna paralel olarak anlama oranınızın maksimum seviyeye çıkarılması, hafıza teknikleri ve zihin haritaları ile öğrenme hızının ve kalıcılığının arttırılmasına yönelik uygulama ve yazılımlarla desteklenmiş bir müfredat takip edilir.

Eğitimimizi başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz;

+ Okuma hızını en az 2 katına çıkarmakla kalmayıp, dikkat ve konsantrasyon süresini belirgin oranda arttıracak,
+ Aynı okuma süreci içerisinde daha çok metin okuma imkânı elde ederek zamandan tasarruf sağlayacak,
+ Metin okuma hızına paralel olarak hafıza teknikleri ve zihin haritaları ile bilgiyi daha çabuk ve kolay öğrenerek, yapılandıracak,
+ Uzun vadede ihtiyaç duyulması halinde öğrendiği bilgileri kolayca ve eksiksiz hatırlayacak,
+ Zaman ve enerjinizden tasarruf sağlarken, öğrenme ve başarı açısından maksimum verimi elde edebileceklerdir.

duygu alıcı

Duygu Alıcı

Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki; burada aldığım  eğitim alışagelmiş bir eğitimden çok daha farklıydı. Dili gerçekten her yönü ile ediniyorsunuz ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğreniyorsunuz. İyi ki Turkuaz Dil Eğitim ile karşılaşmışım. Çok teşekkür ederim

2021 YÖKDİL/1 =81,25

kadir savranoğlu

Kadir Savranoğlu

Hayatta hiç bir şey için geç değildir yeter ki doğru yerde doğru insanlarla bulunun. Dört ay gibi kısa sürede yabancı bir dili hiç bilmesen, mezun olup iş hayatına geçeli yıllar olmuş bir insana bile tüm yönleri ile öğretebilen, her ne zaman tökezlesem gerek yüz yüze eğitim gerek de uzaktan eğitim ile her daim yardımcı olan Turkuaz Dil Ailesi iyi ki varsınız. Dil eğitiminde gerçekten teksiniz. Her şey için teşekkürler.
YDS-2020 :72.5

nagihan merve söylemez

Nagihan Merve Söylemez

Kimi İnsan hayal kurar kimi ise hayalleri için adım atar. Hayalleriniz uğruna bir adım atıp fedakarlık yaparken, özveriyle çalışırken yanınızdaki rehberiniz oldukça büyük bir etkendir. Bu bağlamda size eşli edecek Turkuaz Dil Eğitim, hem dili edinmenize hem de hayatınızda farkındalık oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi kurumdur. Bu süreçte her dem desteklerini hissettiğim başta hocalarım olmak üzere tüm turkuaz Dil Eğitim ailesine teşekkürü borç bilirim.
YÖKDİL-2020: :82.5

kübra çelik

Kübra Çelik

Kariyerim süresince dil edinmek her daim öncelikli hedefim olmuş idi ancak her ne yaparsam yapayım hiç bir şekilde ilerleme görememiş idim. sizlerle tanışmak hayatımın dönüm noktası oldu. Sizler sayesinde diğer kurumlarda dayatıldığı gibi meyvesiz, ezbere dayalı eğitim almadım. Aksine tüm hayatım boyunca kullanabileceğim ikinci bir dile tüm yönleri ile sahip oldum. Turkuaz Dil Ailesine sadece verdikleri eğitim öğretim için değil aynı zamanda her alanda sağladıkları rehberlikleri için de tüm kalbimle teşekkür ederim.

YÖKDİL-2020: 82.50

tankut töre

Tankut Töre

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ DOKTORA

2019-YÖKDİL İlkbahar
İngilizceyi zaten bildiğime inanarak gittiğim Turkuaz Dil Eğitim Merkezinde dil bilgisel olarak hiçbir şey bilmediğimi, bildiğimi sandığım yapılanın çoğunun ise yanlış olduğunu fark ettim. Daha önce de İngilizce kurslarına gittiğimi hesap edersek aldığım eğitimi Türkiye sınırları içerisinde Turkuaz Dil Eğitim Merkezi dışında bir yerden alabileceğimi sanmıyorum. Akademik kariyer için ihtiyacım olandan çok daha yüksek bir puan almama yardımcı olan bütün Turkuaz Dil Eğitim Merkezi çalışanlarına teşekkürler.
83.75

şebnem yıldız

Şebnem Yıldız

2019 – YÖKDİL İlkbahar
İngilizce dilbilgisinde kendisinin yeterli olduğunu düşünen birisi olarak Turkuaz Dil Eğitim Merkezinde girdiğim ilk dersten sonra çok fazla eksiğim olduğunu fark ettim. Çok kısa süre katılabilmeme rağmen bir matematikçi olarak dilin ezberlenmeden ziyade çözümlenebileceğini öğrendim. Gelecek arkadaşlar şunu bilmelidir – bu kurumda puan konuşulmaz dilin öğrenilip öğrenilmediğine bakılır. Gerçekten dili öğrenmek isteyenler dersleri takip edip sorumluluklarını yerine getirdikten sonra istedikleri her hangi bir sınavdan hedefledikleri puanları almalarının yanı sıra dili her yönü ile kullanır hale gelirler. Always aim high! 🙂 Kurumun değerli akademisyen kadrosunun sistemli, ilkeli ve de disiplinli bir şekilde mesleklerini severek yapıyor olmalarından kaynaklı elde ettikleri başarılar için kendilerini tebrik ediyor ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
83.75

ismail hakkı atıcı

İsmail Atıcı

Bundan yalnızca 5 ay önce İngilizce bilgim yalnızca okullarda gördüğüm derslerden dolayı 0 olmaktan bile daha ötede kötüydü. Ve o zaman bana bu kadar kısa sürede böyle etkili bir sonuç alacağımı söyleseler (biraz da etrafımda diğer kursların mağduru insanları gördüğüm için) kesinlikle inanmazdım. Kursa başladıktan sonra girdiğim ilk sınav bu ve şimdiden sonuç ortada fakat yeni yeni aldığım sınav deneyimi nedeniyle bundan sonra gireceğim sınavlarda daha iyi yapabileceğime inanıyorum. Evet, Turkuaz Dil Ailesi bunu gerçekten başarıyor, dili her yönü ile öğretiyor. Tüm bunlar için Turkuaz Dil Ailesi’ndeki teşekkürü borç bilirim. Aldığı her kuruşun hakkını veren iş ahlakı yüksek bir kurum olmaktan da öte gerçekten çok sıcak bir ortam var. Benim için daha uzun süre devam etmek mümkün olmadığından çok üzgünüm fakat yakında ailemden ve arkadaşlarımdan Turkuaz ‘da eğitimi almayan kimse kalmayacağına eminim.
2019 – YÖKDİL İlkbahar
91.25

Welcome to your Hızlı Okuma Alıştırma 1 Soruları

Tohma Çayı'ndaki balıklar niçin lezzetli oluyorlarmış?

Kaan, ne zaman erken kalkmış?

Tohma Çayı'ndaki balıklar nasıl oluyorlarmış?

Tohma Çayı neredeymiş?

Tohma Çayı'nda çok lezzetli ne bulunurmuş?

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak için Hemen Arayın