Ankara Caddesi 727. Sokak Türkmenoğlu İş Merkezi Kat : 6 No : 26-27-28-29-30 Merkez / KIRŞEHİR

TURKUAZ WAT - Dünyaya açılan kapınız...

Öğrencilerimizin görüşleri ?

Öğrencilerimizden gelenler...

Yurtdışı Eğitim Uzmanlarımız

Alternatiflerine göre en uygun fiyatla Amerika’ya gidin, çalışın, eğlenin, gezin!

Work and Travel Programı çok düşük maliyetlerle katılabildiğiniz bir programdır. Bu maliyetlerle Amerika’da üç ay boyunca gezeceğiniz ve aynı zamanda çalışarak para kazanacağınız başka bir program yok. Dil okulu ile Amerika’da bulunmanın maliyeti en az 8000 Dolar civarındadır. Üstelik bu süreçte, bir çalışma vizesine sahip olmadığınız için harcayacağınız parayı geri kazanma imkanınız da yok. Yine Work and Travel için harcayacağınız para ile Amerika’da sadece 10 gün ve orta düzeyde bir tatil yapabilirsiniz.

İngilizcenizi geliştirin!

Türkiye’de öğrendiğiniz İngilizceyi geliştirmek için uygun ortam bulmak zor. Oysa Work and Travel ile öğrendiğiniz İngilizceyi, günlük hayatın içerisinde kullanarak geliştirebilecek, kendinizi İngilizce konuşurken daha rahat ve güvenli hissedeceksiniz.

Amerikan kültürünü yakından tanıyın!

Work and Travel ile artık filmlerde gördüğünüz Amerika’yı kendi içinden izleyebilecek ve bu kültürü yakından tanıma fırsatı elde edeceksiniz. Amerikan iş yaşamını, çalışırken gözlemleyip öğrenecek ve bununla ciddi bir iş deneyimi kazanacaksınız.

Kendi paranızı kazanın!

Kendi paranızı kazanmaya başlamanın hayatınızda çok önemli bir yeri vardır. Work and Travel programına katılmak bu heyecanı ve mutluluğu size sağlar. Work and Travel sayesinde elde ettiğiniz gelir ile programa katılım için yapmış olduğunuz harcamaların büyük kısmını veya tümünü geri kazanabileceksiniz. Hatta bazılarınız 7000-8000 USD’ye kadar ekstra birikim elde edebileceksiniz.

Ucuz alışveriş imkanı yakalayın!

Amerika’da bulunduğunuz sürece dünyaca ünlü markaların ürünlerini çok uygun fiyatlara alma imkanınız olacak. Özellikle giyim ve teknoloji ürünlerini hayal edemeyeceğiniz kadar düşük fiyatlara bulabileceksiniz.

100’lerce resim ve video arşiviniz olsun!

Yaşadığınız güzel anları fotoğraf makinesi veya video kamera ile ölümsüzleştirecek ve dev bir Work and Travel fotoğraf ve video arşivine sahip olacaksınız. Belki de Work and Travel ile kazandığınız en ölümsüz şey bunlar olacak…

Amerika ve Avrupa'dan yeni arkadaşlar edinin!

Her sene 25 faklı ülkeden gelen 150.000’i aşkın öğrenci, Work and Travel programında hem Amerikalılarla hem de kendi aralarında arkadaşlıklar kurmaktadır. Siz de bu arkadaşlıklar sayesinde arkadaşlarınızın ülkelerini ziyaret edebilir hatta o ülkelerde kendinize kariyer fırsatları yaratabilirsiniz.

Kendi paranızı kazanın!

Work and Travel ile sayesinde gerek Amerikalılar ile gerekse de değişik ülkelerden programa katılmış diğer öğrenciler ile tanışacak, onlarla sıkı dostluklar kuracaksınız.Ülkenize döndükten sonra dahi, her zaman görüştüğünüz veya görüşmek istediğiniz birçok arkadaşınız olacak.

En iyi işverenlerle çalışma şansını yakalayın!

En çok tercih edilen büyük ve popüler işverenler, eğlence parkları gibi işletmeler çalışan alımına çok erken tarihlerde başlamaktadır. Work and Travel’da en popüler iş seçenekleri, kontenjanları en çabuk dolanlar olduğundan her zaman erken kayıt olan öğrenciler bu işlere yerleşmektedirler. İşverenlere öğrenci yönlendirme işlemleri büyük çoğunlukla öğrencilerin kayıt olma zamanlamasına göre işlemektedir.

Tüm işe yerleştirme yöntemlerinde ilk gelen ilk alır mantığı vardır.

Work and Travel programında, en popüler işler erken kaydolan öğrenciler tarafından doldurulabilir ve geç kaydolan biri iseniz çok istiyor olmanıza rağmen başka bir işe yönelmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü beklentilerinize ve isteklerinize uyan işveren belki de siz kayıt olmadan önce çalışan alımını bitirmiştir.

İstediğiniz iş ve bölgeye gitme şansınızı arttırın.

Work and Travel programında erken kayıt olduğunuzda henüz işe yerleşimler başlamamış olabilir. Bu açıdan beklentilerinize uyan, gitmek istediğiniz bölgeden gelebilecek herhangi bir iş için potansiyel aday olabilirsiniz. İstediğiniz iş ve bölgeye gitme şansınızı bu şekilde arttırabilirsiniz.

İş fuarlarına katılarak işverenlerle yüz yüze görüşün!

Erken kayıt döneminde gerçekleşen iş fuarlarına katılan firmalar her yönüyle kaçırılmaması gereken, popüler işverenlerdir. En güvenli Work and Travel deneyimi için işveren ve sponsor kuruluş yetkilisiyle birebir görüşmenizi öneririz.

Amerika’nın en seçkin, en popüler firmalarını, CIEE işbirliği ile iş fuarlarına getiriyoruz. İş fuarları genellikle Aralık ve Şubat aylarında yapılır ve fuara kabul edilecek olan öğrenciler başvuru tarihlerine göre kabul edilerek, öncelik erken kayıt yaptırmış olan öğrencilere verilir. Fuar kontenjanlarının fuar tarihlerinden çok önce dolduğu hesaba katıldığında erken kaydolan bir öğrencinin istediği fuarda yerini alma şansı daha fazla olacaktır.

Vize randevunuzun alınmasında sorun yaşamayın!

Geç kayıt yaptıran öğrencilerin başvuruları konsolosluğun yoğun dönemlerine kayabilir. Mart, Nisan, Mayıs ayları vize görüşmelerinin en yoğun olduğu aylardır. Bu aylarda öğrencinin isteğine uygun randevu almak zorlaşır ya da vize randevu tarihleri öğrencinin sınavları ile çakışabilmektedir.

Özellikle geçtiğimiz sezonlarda çok sayıda öğrenci vize randevusu alamadıkları için Haziran sonuna hatta Temmuz ayına kadar vize görüşmesi beklemek zorunda kalmıştır. Bu nedenle işlerine geç başlayan öğrenciler aynı zamanda işe alınmama tehlikesiyle de karşı karşıya kalabilmektedir. Erken kayıt ile vize başvurunuzu daha erken tarihte yapabilir ve tüm bu sıkıntıları yaşamamış olursunuz.

Vize alma ihtimalinizi arttırın!

Son birkaç yılın istatistikleri, erken dönemde kayıt olan öğrencilerin Work and Travel vize başvurularında ret oranının düşük olduğunu, geç dönemde vizeye başvuranlarda ise bu oranın yükseldiğini göstermiştir. Özellikle Mart ayı ortasından sonra yapılan vize başvurularında öğrencilerin aldıkları ret oranında bir yükselme göze çarpmaktadır.

Erken dönemde başvuru yapmayan adaylar için, konsoloslukta istedikleri tarihlere randevu yeri bulunamamakta ve yer olan tarihler de öğrencilerin sınavları ile çakışabilmektedir.

İsim güvenlik soruşturmasına takılsanız da programı kaçırma riski yaşamayın.

Her yıl pek çok öğrenci vize başvurusunda, ABD konsolosluğundaki isim kontrolü uygulamasına takıldığından ve sonuçları geç açıklandığından bütün işlemleri eksiksiz olmasına rağmen Amerika’ya gidememektedir.

Özellikle isminiz çok rastlanan isimlerdense isim kontrolüne takılma riskiniz çok daha yüksektir. İsminiz ne olursa olsun isim soruşturmasına takılabileceğinizi unutmayınız. Güvenlik soruşturmasının sonuçlanması 4 hafta ile 12 hafta sürebilmektedir. Bu da vizeye geç girdiğiniz takdirde iş başlangıç tarihini kaçırmanız anlamına gelebilir.

Uçak biletinizi daha ucuza alın!

Erken kayıt döneminde kayıt olup, vizelerini erken alan öğrenciler uçak biletlerini de geç kayıt yaptıran öğrencilere göre çok daha uygun fiyata alıyorlar. Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artar ve bu artış oranı %50’lere kadar varabilir. Vize başvurunuzu erken yaparsanız, biletinizi de erken alır ve önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz.

İngilizce yeterlilik mülakatınızın yapılması

Work and Travel programına katılmaya karar verme aşamanızda, programa katılmak için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığınızı belirlemek için mülakat yaparız.

Kaydınızın yapılması ve gerekli evrakların tamamlanması

Bu adımda, ön kayıt ücretini yatırırsınız ve hazırlanması gereken evrakları hazırlayıp şirketimize iletirsiniz.

Kriterilerinize uygun bir işe yerleştirmenizin yapılması

Bu adımda kişiliğinize, beklentilerinize ve İngilizce seviyenize uygun bir işe yerleşebilmeniz için, ilgili işverenlerle gerek skype üzerinden, gerekse de yüz yüze iş görüşmeleri yapmanızı sağlarız. Bu görüşme sonucunda işe yerleşen öğrencilerimiz artık nereye ve hangi işe gideceklerini bilmektedirler.

Vize başvurunuzun yapılması

Bu adımda, vize başvurusu için gerekli olan evrakların hazırlamanızı ve vize başvurunuzu yapmanızı sağlarız.

Ekonomik uçak bileti temini için yardım

Bu adımda biz, uçak biletinizi ekonomik şekilde temin edebilmeniz için size yardımcı oluruz.

Amerika'da program süresince destek

Amerika’ya ilk gidişinizden dönüşünüze kadar, tüm program süresi boyunca sizinle iletişimde kalırız ve her türlü konuda size yardımcı oluruz.

Ne zamana kadar kayıt olunur?

Work and Travel Programı, her ne kadar, bir yaz dönemi programı olsa da, kayıtlar 1 Temmuz 2015’te başladı ve Mart ayında sona ereceği düşünülüyor. Bu nedenle programa hazırlık sürecinde sıkıntı yaşamamanız için erken kayıt olmanızı tavsiye ediyoruz. Work and Travel erken kayıt dönemi ve erken kayıt avantajları 31 Ocak 2016 tarihinde sona ermektedir.

Yaptığım masrafları çıkarır mıyım?

Work and Travel programının en önemli özelliklerinden biri de programa katılım aşamasında yaptığınız masrafları geri kazanma şansınızın olmasıdır. Programa katılan öğrenciler Amerika’da edindikleri tecrübelerin ve yaşadıkları güzelliklerin yanı sıra, aylık ortalama 500-700 USD tutarında yemek ve konaklama masraflarını da kendileri kazanmış olur. Hatta bir çoğu programa katılabilmek için yaptıkları harcamaları büyük oranda ya da tümüyle geri kazanır, bazıları kazançlarını Amerika’nın değişik eyalet ve şehirlerine seyahat etmek için harcar, bazıları da elektronik eşya ve giyim alışverişi yapar.

Amerika’da günde 7-8 saat çalışarak 3 ayda elde edeceğiniz gelir ortalama 3.000-4.500 USD’dır. Ek gelir olarak, ya kendi işvereninizde haftalık 40 saatten fazla çalışarak; ya da ikinci bir işte çalışarak kendinize ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Hatta bazı işverenler 40 saatin üzerindeki çalışmalarınız için size normal ücretin 1.5 katını öderler.

Minimum maliyetle Amerika’yı yaşamanın en kolay yolu olan Work and Travel programında öğrencinin ne kadar kazanacağı kendisine bağlıdır, ancak hemen hemen her öğrenci programın toplam maliyetini çıkartmış, çoğu zaman elektronik ve giyim alışverişi yapmış ve/veya Amerika’nın popüler şehirlerini gezmiş olarak geri döner. Work and Travel bu yönüyle alternatifi olmayan, büyük oranda öğrencilerin beklentilerini karşılayan çok cazip bir programdır.

Arkadaş grubumla aynı yerde çalışabilir miyim?

Beraber kayıt olduğunuz arkadaş grubunuzla, aynı uçakla Amerika’ya gidebilir, aynı yerde kalabilir ve aynı işverenle çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızla aynı yerde çalışma talebinizi bize kayıt olduktan sonra bildirmeniz yeterli olacaktır.

Ofisinize gelmeden işlemlerimi halledebilir miyim?

Work and Travel programıyla Amerika’ya farklı şehirlerden hatta Türkiye dışından da öğrenci gönderen bir firma olarak, sadece ofisimizin bulunduğu şehirdeki öğrencilerimize hizmet vermiyoruz. Geliştirdiğimiz interaktif hizmet platformu olan Online Student Panel sayesinde tüm öğrencilerimize ofise gelmeden, kolaylıkla tüm işlemlerini halletme ve aşama aşama durumlarını takip etme imkanı veriyoruz.

İstanbul,İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizden, konusunda uzman arkadaşlarımız sayesinde farklı şehirlerde bulunan tüm öğrencilerimize aynı kalitede hizmet veriyoruz.

Unutmayın!!  Amerika’ya gittiğinizde kayıt olduğunuz acentanın hangi şehirde olduğu değil, Amerika’da size gerekli desteği verebilecek nitelikte bir firma olması önemlidir.

Programa katılanların memnuniyet oranı nedir?

Work and Travel programı alternatiflerine göre en çok memnun kalınan programdır. Programa doğru beklentilerle katılıp, memnun olmayan öğrenci oranı oldukça düşüktür. Buna bağlı olarak programa katılan öğrencilerin memnuniyet oranı sürekli artmaktadır.Konsolosluk verilerine göre Türkiye dünya genelinde Work and Travel programına en fazla öğrenci gönderen üçüncü ülke. Ayrıca programa daha önce katılmış ve tekrar katılan öğrenci sayısı oldukça fazladır. Buna ek olarak programa daha önce katılmış ancak yaz okulu, staj, mezuniyet gibi nedenlerden dolayı katılamayan binlerce öğrenci bulunmaktadır.

Work and Travel programıyla ilgili memnuniyet katılımcının beklentileri ile doğru orantılıdır. Programa yanlış veya gerçekçi olmayan beklentilerle katılan öğrencilerin programdan memnun dönmesi mümkün değildir. Bazı öğrenciler Work and Travel programını sadece bir dil eğitimi, veya sadece gezi ve eğlence, ya da sadece para kazanma programı olarak görmektedir ve bu yanlıştır.

Work and Travel programı alternatifleriyle kıyaslandığında en düşük maliyetle katılıp, en kolay vize alabileceğiniz, 3 ay boyunca Amerika’da çalışarak yaşam masraflarınızı ailenizden yardım almadan karşılayabileceğiniz, sonrasında elinizde kalan parayla alışveriş yapıp, Amerika’daki popüler birkaç şehri gezdiğiniz, hatta kimi zaman programa katılım masraflarınızın bir kısmını ya da tamamını geri kazandığınız, İngilizcenizi ve özgüveninizi geliştirebileceğiniz bir programdır.

Programa doğru beklentilerle katılmasına rağmen, yapmış olduğu acenta seçiminden dolayı mutsuz olan öğrenciler de vardır. Bu mutsuzluğu yaşamamak için ise tecrübeli ve kaliteli hizmet veren bir acenta seçilmelidir.

Sağlık, kaza ve bagaj sigortam olacak mı?

Programa katılan her öğrencimiz için sağlık sigortasının yanı sıra, kaza sigortası ve bagaj sigortası da yaptırılır. Üstelik öğrencilerimiz için yaptırılan sigorta ücreti program ücretine dahildir ve öğrencinin ek ödeme yapmasına gerek kalmaz.

Work and Travel programına katılan tüm öğrencilerimiz Amerika’nın en büyük sigorta şirketlerinden AETNA tarafından 100.000$’lık bir poliçeyle sigortalanmıştır. Sağlık sigortası diş, akıl hastalıkları ve önceden var olan rahatsızlıklar ve hastalıklar dışında Amerika’da program süresince yaşanacak herhangi bir sağlık sorununu kapsar. Kaza sigortası alkol ve uyuşturucu etkisi altında yapılan kazalar haricindeki tüm kazaları kapsar.

Türkiye’ye dönmeyi gerektirecek ve refakatçinin gerektiği bir durum söz konusu olursa, öğrenciye refakat edecek öğrenci yakınının Amerika’ya gidiş ve dönüş uçak bileti ücreti de sigorta tarafından karşılanır.

Sigorta öğrencinin Amerika’ya gidiş ve Türkiye’ye dönüşü arasındaki süre için geçerlidir. Öğrencinin sigorta kapsamında olabilmesi için programa katıldıktan sonra bize verdiği Amerika’ya gidiş ve Amerika’dan dönüş tarihlerine uyması gerekmektedir. Öğrencinin bize verdiği tarihten daha erken tarihte Amerika’ya gitmesi veya bize verdiği dönüş tarihinden daha geç dönmesi durumunda, program süresinin dışındaki günlerde öğrenci sigortadan yararlanamaz.

Work and Travel danışman firması seçerken nelere dikkat etmeliyim?

 • Kaç yıllık danışmanlık yaptığına,
 • Güvenilirliğine,
 • Deneyimli olmasına,
 • Referansları olmasına,
 • İş ve konaklama garantisinin bir arada sunulmasına,
 • Programın gerçekçi bir şekilde sizlere anlatılmasına,
 • Amerika’da güçlü kurumlarla çalışmasına,
 • Vize başvurusunda ayrıntılı bilgi verilmesine.

Work and Travel başvuru işlemleri nasıl oluyor?

 • Başvuruda İngilizce ve Türkçe görüşme yapılır. Uygun adaylar kesin kayıt verebilirler İş listelerimizden iş seçimi veya birlikte gitmek istediğiniz arkadaşlarınız gibi isteklerinizi bildirirsiniz. ABD’ye gönderilecek dosya için size gerekli belgeler verilir ve doldurarak getirmeniz istenir. Pasaportunuz yoksa 1 yıl süreli pasaport (bordo) çıkarırsınız. Doldurulmuş belgeler ve pasaport fotokopinizi bize teslim edersiniz. Dosyanız ABD’ye gider. ABD’den iş yerleştirmenizin onayı ve konaklama bilgileriniz geldiğinde size bildirilir. Onaylar ve imzalarsınız. Ödemelerinizi size başvuru anında bildirildiği üzere tamamlarsınız. Gidiş tarihinize göre uçak rezervasyonunuz yapılır. DS2019 formunuz ABD’den gelir ve vize başvurusu için hazırlık yapılır. (Bu konuda bizden birebir danışmanlık alırsınız). Vize başvurusu için Studyzone olarak randevunuzu alırız. Vize görüşmesine gider vizenizi aldıktan sonra uçak biletinizi alabilirsiniz.

Work and Travel‘a katılmak için İngilizce bilmem gerekir mi?

 • Günlük yaşam içinde iş arkadaşlarınız ve işvereniniz ile gramer hataları veya sözcük yetersizliği ile de olsa diyalog kurabilecek kadar ( En az Orta Seviye ) ingilizce konuşabilmeniz gerekir.

Yurtdışına Açılan Kapımız

Yurtdışı Eğitim ve Programlarında 20 yılı aşkın deneyimi ile şehrimize hizmet eden Turkuaz Eğitim ve Danışmanlık... Geleceğe açılan kapınız...

Başarı Hikayemiz

Sen Yoksan Bir Eksiğiz
2762Dil
1627Etüt
973Turkuaz Hızlı Okuma
372Turkuaz Çocuk Akademi

TURKUAZ EĞİTİM DANIŞMANLIK

TURKUAZ YURTDIŞI DİL OKULLARI

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışındaki birçok dil okulunun resmi temsilciliğini yapan Turkuaz, hedefleriniz, bütçeniz, istek ve beklentileriniz doğrultusunda size uygun bir program, okul, ülke ve şehir seçiminde yardımcı olmaktadır.
 • Uygun okul tespiti gerçekleştikten sonra, sizin adınıza ilgili okullarla kontağa geçerek tüm başvuru ve kabul işlemlerini profesyonel ve tecrübeli kadrosu ile vermektedir.
 • Vize Başvurunuz için gerekli olan evrakların hazırlanmasında sizi yönlendirmekte, vize başvuru formlarınızı sizinle beraber doldurmakta ve dosyanızı titizlikle hazırlamaktadır.
 • Örnek bir vize mülakatı gerçekleştirmekte ve ilk önce Turkuaz danışmanlarından vize almaya çalışarak pratik yapmanızı sağlamaktadır.
 • İsteğiniz doğrultusunda, seyahatiniz için gerekli olan en ekonomik uçak biletini temin etmenizde size yardımcı olmaktadır.
 • Yine isteğiniz doğrultusunda, havaalanından karşılanma ve konaklayacağınız yere transferinizi organize etmektedir.
 • Kalacak yerinizin belirlenmesi ve rezerve edilmesi gibi konularda sizlere hizmet vermektedir.
 • Siz yurtdışında iken de sizinle ve ailenizle irtibatta olarak, eğitiminizi tamamlayıncaya kadar danışmanlık hizmetlerini devam ettirmektedir.

Turkuaz, sunmuş olduğu bütün bu hizmetleri öğrencilerine ÜCRETSİZ olarak sunmakta, hizmet ücretini ise anlaşmalı olduğu eğitim kurumlarından almaktadır. 

Yurtdışında Dil Okullarının Özellikleri

Yurtdışındaki yabancı dil kursları genellikle özel dil kursları tarafından düzenlenmektedir. Bu kurslar dil eğitiminde uzmanlaşmış,  alanında söz sahibi okullardır. Dil eğitimi almak isteyen kişiler üniversite bünyesinde verilen eğitimin daha iyi olduğunu düşünmektedirler. Fakat son yıllarda bu görüşün değiştiğini ve sadece dil eğitimi üzerine uzmanlaşan dil kurslarının alanlarında daha başarılı olduklarını görmekteyiz.  Buralarda eğitimini tamamlayan öğrenciler TOEFL veya IELTS gibi üniversitelerde okuyabilmenin ön koşulu olan sınavlardan yeterli puanı alabilmekte ve eğitimlerini sürdürebilmektedirler. Bazı üniversitelerin bünyesinde de kurslar mevcuttur. Burada yeterli seviyeye ulaşıldıktan sonra öğrenci üniversite ya da Master programlarına da kabul alabilmektedir.

Genel olarak  kursların özellikleri şu şekildedir:

 • Programlar her seviyeye ve amaca uygun olarak sunulmaktadır.
 • Genellikle her hafta katılmanız mümkündür. Bazı kursların ise her 2 veya 4 haftada bir olmak üzere özel başlama tarihleri vardır.
 • En az 1 hafta olmak koşuluyla istediğiniz süre için kurslara katılabilirsiniz. Kurs bitiminde ihtiyaç duyarsanız kursun süresini uzatabilirsiniz.
 • Dil kursuna katılımınızın ilk günü seviye tespit sınavı yapılır ve buna göre uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz.
 • Kurslarda genelde temelden ileri seviyeye kadar İngilizce öğretilir.
 • Kursların içeriği; gramer, konuşma, yazma ve dinleme bilgi ve becerilerinizi geliştirmeye yöneliktir.
 • Sınıf mevcutları 10-15 kişi olarak belirlenmiştir.
 • Dersler genelde sabah baslar fakat bazı okulların öğleden sonra ve akşam da başlayan kurs programları mevcuttur.
 • Haftalık ders sayısı 20 (Yarı-Yoğun Program)  ila 30 ders( Yoğun Program) arasında değişmektedir. (Eğitim Danışmanlarımız yardımıyla kendiniz için hangi  programın uygun olduğuna karar verebilirsiniz.)

Yurtdışında Dil Eğitim Programları

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kurslarını Yoğun ve Yarı yoğun kurslar olmak üzere iki gruba ayırmak mümkündür. Her iki kurs türü de sabah saatlerinde başlamakla beraber Yarı yoğun kurs öğle saatlerinde biter yoğun kurs ise öğleden sonra devam etmektedir.

Genel olarak Yarı yoğun İngilizce kursları haftada 20-25 ders olarak verilmektedir. Yoğun kurslar ise haftada 25-28-30 ders olarak verilebilmektedir. Yoğun kurslarda öğleden sonraları ülke kültür ve tarihi, bilgisayar ve işletme ile ilgili İngilizceyi geliştirmeye yönelik seçmeli dersler verilmektedir. Dil okullarında Genel İngilizce kursları için her hafta başı başlama imkanı mevcuttur. Fakat az da olsa bu kurs türü için her ay sadece bir yada iki başlama tarihi olan okullarda bulunmaktadır.

Öğrenciler ayrıca dil okullarının sağladığı kütüphane, bilgisayar merkezi, dil merkezi,kafeterya,haftalık gezi ve eğlence proğramları gibi etkinliklerden ücretsiz faydalanabilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları

İş İngilizcesi kursları, iş dünyasında kullanılan İngilizce’yi öğretmeye yöneliktir. Öğrenciye toplantıdan sunuş yapmaya, iş yazışmalarından telefon görüşmesine kadar iş hayatıyla ilgili bilgiler sunulur. Bunlara ek olarak genel İngilizce bilgileri de sunulan programda en az orta seviyede İngilizce düzeyine sahip olunması gerekmektedir.

Yöneticiler ve İş Adamları İçin İngilizce Kursları

İş adamları, kamu ve özel sektör, orta ve üst düzey yöneticileri için hazırlanan bu kurslar; iş dünyasında etkili iletişimde bulunmayı amaçlar. Bu program, İş İngilizcesi programına oranla daha yoğun ve kısa sürelidir. Dersler bire bir veya küçük gruplar halinde yapılır. En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Mesleki İngilizce Kursları

İngilizcelerini kendi mesleki alanlarında geliştirmek isteyenlere uygun porgramlardır. Örneğin; Turizm İngilizcesi, Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi… Hem genel İngilizce hem de Profesyonel İngilizce eğitimi verilir. Amaç uluslararası platformda katılımcıları branşlarında daha etkin ve vazgeçilmez kılmaktır.

Öğretmenler İçin Teacher Training Kursları

Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya ve İtalya’da sunulan programlardır. İngilizce, Almanca, Fransızca veya İtalyanca öğretmenleri ya da öğretmen adayları için düzenlenir. En az iki haftalık programlardır.

TOEFL  Sınav Hazırlık Kursları

TOEFL hazırlık kursu özellikle ABD’ deki üniversitelerin lisans, master ve doktora programlarında eğitim almak isteyen yada İngilizce bilgisinin ön şart olmasından dolayı özel firmalar yada devlet kuruluşlarına kabul edilmeyi düşünenler için İngilizce bilgisini üst seviyelere çıkarma amaçlı düzenlenmiş bir program türüdür.

Genel Yoğun İngilizce gibi haftada 25-30 ders olarak verilmektedir. Dil okullarına göre değişken olmakla beraber genelde belli tarihlerde başlangıç tarihleri olabilmektedir. Bu kursa katılmak için orta üst seviyede bir İngilizce bilgisi ön şart olarak kabul edilmektedir.

Kursun içeriğinde yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirici bir eğitim sunulmaktadır. Ayrıca deneme sınavlarıyla da öğrenciler TOEFL’ a hazır hale getirilmektedir.

GMAT, GRE, SAT Sınav Hazırlık Kursları

GMAT ve GRE, Amerika ve Kanada’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir okula kayıt yaptırabilmeleri için vermeleri gereken sınavlardır. Farklı branşlara göre iki sınavdan biri öğrencilere uygulanır. SAT sınavı ise; bu ülkelerde lisans yani üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin vermeleri gereken bir sınavdır. Bu kurslar, öğrencileri bu sınavlara hazırlamak için düzenlenmiştir. TOEFL sınavı gibi bu sınavlar da, yeterli lisans seviyesine sahip olunsa da özel bir hazırlık gerektiren sınavlardır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS hazırlık kursları İngiltere, Avustralya başta olmak üzere ABD,Kanada ve Yeni Zelanda’ daki üniversitelerde lisans ve lisans üstü eğitim almak isteyenlerin bu sınavdan yeterli puanı alarak ilgili programlara katılabilmeleri için hazırlanmış kurslardır. Ayrıca bir çok şirkette IELTS’ yi kabul edebilmektedir.

Kurs 4-8 yada 12 hafta olarak haftada 25-30 ders şeklinde sunulabilmektedir. Orta üst seviyede bir İngilizce ön şart olarak kabul edilmektedir. Bu kursa katılan öğrenciler IELTS için konuşma,yazma,okuma,dinleme becerilerini geliştirebilmektedirler.

Staj Programları :

Amerika, İngiltere, Kanada ve Yeni Zelanda’da sunulan programlardır. En az dört hafta dil eğitiminden sonra dil okulu tarafından organize edilen en az dört haftalık ücretli – ücretsiz staj ya da en az dört hafta dil eğitimi süresince ücretsiz staj imkanı sağlanır. Staj, öğrencinin eğitim durumu, iş deneyimi ve İngilizce bilgisi gözönünde tutularak organize edilir.

Akademik Yıl – Akademik Sömester Programları :

Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta ve Yeni Zelanda’da sunulan programlardır. Eğitim süresi altı, sekiz ya da dokuz ay olabilir. Uzun dönem dil eğitimi almak isteyen öğrencilere önerilen ekonomik paket programlardır.

Bire Bir Kurslar :

Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta ve Güney Afrika’da sunulur. Başka bir programla birleştirilebileceği gibi sadece bire bir derslerle de bir program oluşturulabilir.

Yurtdışında Dil Eğitiminin Avantajları

İyi Bir Eğitim: Dil öğretiminde uzman yabancı öğretmenlerden en doğru şekilde lisan öğrenmek.

Akıcı Bir Pratik: Hayatın içerisinde katılarak derslerden arda kalan zamanda günlük yaşamda pratik yapabilmek.

Güzel Bir Telaffuz: En doğru telaffuzu yerinde öğrenerek konuşma ve söyleniş farklılıklarını çözme imkanı.

Uygun Bir Program : Mutlaka size uygun bir program vardır. Farklı birçok programdan kendinize en uygun programı seçebilme imkanı.

Uygun Bir Seviye : Kendi seviyenize en uygun sınıfta eğitim alabilme imkanı.

İdeal Bir Zaman : İstediğiniz bir zamanda, istediğiniz kadar, yurtiçinde alacağınız lisan eğitimine oranla daha az vakit ayırarak eğitim imkânı.

Yurtdışında Dil Eğitimine Kimler Katılabilir?

Dil okullarının belirlediği asgari bir katılım kriteri yoktur. İlkokul mezunu dahil olmak üzere her Türk vatandaşı veya Türkiye’de ikamet etmekte olan yabancı uyruklu öğrenci ve kişiler de dil okullarında eğitim görme haklarına sahiptir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kimlerin vize almaya elverişli olup olmadığıdır. Her ne kadar herkes bu okullarda eğitim görebilirse de maalesef herkes vize alamamaktadır. Bu sebeple eğer yurtdışında eğitim almak istiyorsanız durumunuz hakkında danışmanlarımız ile görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında yabancı dil programlarına katılacak öğrencilerin birçok konaklama seçeneği vardır.

Aile Yanı Konaklama (Homestay):  En çok tercih edilen konaklama şeklidir. Bu çeşit bir konaklama, yabancı dili geliştirmek ve gidilen ülkenin insanını ve kültürünü tanımak için önemli bir fırsattır. Aile yanında öğrenci düzenli ve emniyetli bir ortam bulur. Öğrenciye mobilyalı bir oda ve yemek verilir. Öğrencileri evlerinde ağırlayacak aileleri okul organize eder. Okul, öğrencileri ailelerin yanına yerleştirirken onların tercihlerini dikkate alır. Öğrenciler kendilerine uygun ailelerin seçilmesi için isteklerini bildirmelidir. Örneğin sigara içip içmedikleri, yemek tercihleri, alerjileri, çocuklu veya çocuksuz bir aile tercihi gibi…

Yurt Konaklama, Öğrenci Evleri (Student House,Student Residence): Öğrencilerin aile yanından sonra en çok tercih ettikleri diğer seçenektir. Yurtlarda odalar tek kişilik yada paylaşımlı olur. Tuvalet ve banyolar da çoğunlukla diğer öğrencilerle ortak kullanılır ancak bazı yurtlar oda içerisinde özel banyo imkanı sunmaktadır. Ortak kullanıma sunulan öğrencilerin kendi yemeklerini pişirebilecekleri mutfaklar bulunur. Yemekler yurdun kafeteryasında da yenilebilir.  Odaların temizliği görevliler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Genellikle tüm öğrenciler tarafından kullanılabilen çamaşırhane, internet erişiminin olduğu bilgisayar laboratuvarları ve televizyon salonlarının bulunduğu ortak kullanım alanları yurtlarda mevcut bulunmaktadır. Yurt içinde çalışma odaları vardır. Aile yanına oranla daha rahat bir hareket ortamı sunar. Okul yurtlarında yer bulmak genelde zordur. Çoğu özel dil okulu yabancı dil öğrencilerine yurttan ziyade aile yanında konaklama imkanı sunar. Özellikle yaz aylarında birçok yurt erken tarihlerden itibaren dolmaktadır.

Otel Konaklama: Geçici bir süre otelde konaklama da bir alternatif olarak sunulur.

Konaklama ücretleri gidilen ülke ve şehre göre değişir. Küçük şehirlerde konaklama ücretleri doğal olarak daha ucuzdur. Bazı okullar yerleştirme ücreti talep edebilir. Bu ücret size uygun bir konaklamanın bulunması için bir defaya mahsus olarak alınır.

Yurtdışı Dil Eğitimi Başvuru Süreci

Ülke ve Okul Tespiti

Yurtdışında ki birçok dil okulunun resmi temsilciliğini yapan Turkuaz, hedefleriniz, istek ve beklentileriniz, kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, yabancı dil seviyeniz, bütçeniz, hangi ülkede ne kadar eğitim almak istediğiniz, size uygun konaklama seçeneğiniz, gitmek istediğiniz ülke için vizede bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmayacağınız doğrultusunda size uygun bir program, okul, ülke ve şehir seçiminde yardımcı olmaktadır.

Okul Kayıt İşlemleri

Gitmek istediğiniz ülke ve okula karar verdikten sonra, kayıt için gerekli belgeler Turkuaz Eğitim Danışmanları tarafından sizinle paylaşılır. Okulun kayıt formu doldurulur, okulun ve Turkuaz’ın program sözleşmesi imzalanır ve okula kaydınız gönderilir. Okuldan kabul belgeniz ortalama 3 iş günü içerisinde gelir. Amerika için bu süreç maksimum 7 iş günü olarak düşünülmelidir.

Vize Başvuru İşlemleri

Kayıt işlemleriniz başlar başlamaz vize için hazırlanması gereken belgeler size danışmanlarımız tarafından verilir. Vize Danışmanlarımız gerekli olan evrakların hazırlanmasında sizi yönlendirmekte, vize başvuru formlarınızı sizinle beraber doldurmakta ve dosyanızı titizlikle hazırlamaktadır. Vize başvurunuz için randevu alındıktan sonra mülakat gereken ülkeler için önceden örnek mülakat yaparak sizi vize görüşmesine hazırlamaktadır.

Vize Onayı

Vize değerlendirme süreçleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Amerikan konsolosluğunda görüşme anında sonuçlanırken, diğer ülkelerde süreç 2-6 hafta arasında değişmektedir.

Yolculuk İşlemleri

Vize sonuçlanır sonuçlanmaz okula gerekli bilgilendirmeler yapılır. En kısa sürede belirlediğiniz kriterdeki konaklama detayları okuldan gelir, en uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için gerekli araştırmalar yapılır uçak bileti kestirilir, havaalanı karşılama organizasyonunuz yapılır.

Okul başlangıç tarihinize en geç iki hafta kala okul ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Danışmanlarımız ilgili okulun banka hesap bilgilerini sizinle ödemeyi direk olarak okulun hesabına gerçekleştirmeniz için paylaşır.

Yurtdışında Dil Eğitim Dönemi

Gidişiniz ile ilgili tüm aşamalar tamamlandığında, danışmalarımız sizi ofisimize davet eder ve size gideceğiniz ülke, yaşam koşulları, havaalanı prosedürleri, okulun ilk günü, ders işleniş biçimi, konaklama kuralları hakkında bilgi verir.

Eğitim Danışmanınız ile İletişim Süreci

Turkuaz danışmanları sizinle ya da ailenizle yurtdışındayken sürekli iletişim içinde olup her şeyin planladığınız gibi devam edip etmediğini kontrol eder, problem ve isteklerinizde yanınızda olur.

Yurtdışında Yaz Okulları

Yaz Okulları 10-17 yaşları arasında bir öğrenci için ideal bir tatildir.

Eğlence… Dil Eğitimi….Arkadaşlarına anlatabileceği maceralar?

Ailerler için de idealdir çünkü onlar çocuklarının yaz aylarını kendisini geliştirmek için harcamasını… Daha yetişkin gibi davranmasını ve faydalı bir tatil geçirmesini isterler.

Yaz Okullarının bulunduğu ülkelerin yüzbinlerce yıllık tarihiyle dolu kaleleri, doğal güzellikleri ve her milletten yaşıtlarıyla geçen bir yaz tatilinde alınacak etkili bir dil eğitimi her iki tarafında istediği şeydir.

Eğer aynı fikirde iseniz örneğin, Cambridge, Oxford gibi tarihle dopdolu ve yemyeşil öğrenci şehirlerinde veya İngiltere’nin güneyindeki sahil şehirlerinde okyanus kıyısında geçirelecek bir yaz ayında, İngilizce’yi yerinde öğrenmek unutulmayacak bir deneyim olacak. Amerika’nın veya Kanada’nın güzellikleri ile dolu bir yaz tatili unutulmaz bir tatil olduğu gibi kazanımları ile de eşsiz bir tecrübedir.

Yaz okullarının, normal dil kurslarından farkı, kurumların öğrencilerin yalnızca eğitim değil, eğlenceli bir tatil geçirmek amaçıyla yolculuk ettiğinin bilincinde olarak hazırladığı programlar olmaları ve eğlenceli aktivite programlarıyla İngilizce derslerini içiçe sunmaları.

Aktivite programları, yüzme, tenis, basketbol, at binme gibi çeşitli spor etkinlikleri, karaoke, tiyatro, tombala, quiz gecesi, balo, sahilde barbekü gibi akşam eğlenceleri ve tarihi bölgelere günübirlik gezilerden oluşur. Tüm aktiviteler öğrencinin içinde bulunduğu yaş grubuna uygun ve diğer öğrencilerle kaynaşmasını kolaylaştıracak şekilde hazırlanır. İngilizce eğitimi eğlenceli ve özlenecek bir anıya dönüşür ve öğrencinin dil konusunda kendisine kazanacağı güven de bu anının bir hatırasıdır.

İsterseniz, İngiltere’nın en fazla güneş alan şehirlerinden birinde yaz okulunun denize nazır binasında sabahları 10-15 kişilik sınıflarda öğrenim görüp öğleden sonraları ve akşamları öğrenciler için hazırlanmış aktivite programlarına katılabilimak bir alternatif.

Ya da Cambridge’de, Cambridge Üniversitesi’ne yemyeşil çimenlerle çevrili tarihi yurt binalarında kalmayı şeçebilirsiniz. Bu özellikle grup halinde yolculuk eden gençler için harika bir şeçim olacaktır.

Eğer 16 yaşından küçük gençler için yaz okulu araştiriyorsanız, güvenlikleri içın endişelenmenize gerek yok. 16 yaşından küçük öğrenciler yurtlarda ve eğitmenlerinin gözetiminde kalarak, onlar için düzenlenmiş çeşitli programlarla hem eğlenceli zaman geçirecek, hemde sürekli öğretmenlerinin gözetiminde güvende olacaklar.

Dünyanın dört bir yanındaki kaliteli okulların özenle hazırladığı yaz okulu programları yoğun İngilizce programlarının yanısıra öğrencinin yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlayacağı ve dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla sıkı dostluklar kurabileceği bir yaz tatili olanağı sunuyor.

Çeşitli yaz okulu programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Kurslarımız

Eğitim alanında 20 yılı aşkın deneyim İle
Work and Holiday - Study - Travel 97%
Yurtdışı Dil Okulları 87%
Yurtdışı Kariyer Eğitim 75%
Yurtdışı Yaz Okulları 87%

İletişim Bilgileri

727.Sokak Türkmenoğlu İş Merkezi Kat : 6 No : 27-28-29-30 Merkez/KIRŞEHİR

(0386) 213 40 40

0541 386 19 78

info@turkuazegitim.net

www.turkuazegitim.net

Mesaj Bildirimi